Futsalový klub Hradec Králové

Oficiální stránky fotbalového klubu
Futsalový klub Hradec Králové
www.futsalhk.cz

Příští zápas

Srazila nás neschopnost vstřelit branku, hodnotí sezonu Miloš Němeček

Srazila nás neschopnost vstřelit branku, hodnotí sezonu Miloš Němeček

Pro hradecký Mados je sezona už minulostí. Skončila neslavně, sestupem do druhé ligy. Začátek ročníku tomu však příliš nenapovídal, Hradečtí měli naopak ambice se s omlazeným kádrem probojovat poprvé v historii futsalu pod Bílou věží až do vyřazovací části. Opak se však stal pravdou a po čtyřech sezonách Hradec nejvyšší českou futsalovou soutěž opouští. Nepovedený ročník hodnotí manažer klubu Miloš Němeček.

FOTO: Radek Klier (efutsal.cz)

Jak složité bylo z vašeho pohledu pro hráče hledat motivaci do posledních duelů letošního ročníku Chance futsal ligy, když záchrana už byla podstatě neřešitelná?

V každém zápase jsme samozřejmě chtěli vyhrát, hráči měli za výhru bonus na kabinu. To, že už záchrana nebyla možná, byl samozřejmě fakt, o kterém jsme všichni věděli. Na druhou stranu touto sezonou nic nekončí, spíš nás čeká ta těžší část, a to dostat se zpátky mezi elitu

Kde se podle vás lámala sezona k horšímu, začátek ročníku s mladým mužstvem totiž nevypadal zase tak špatně, i když potřebné body nepřicházely…
Souhlasím, náš velmi mladý tým začal poměrně slušně a nic nenasvědčovalo tomu, že budeme sestupovat. Bohužel jsme nezvládli klíčové zápasy s Hodonínem, a to doma i venku, pak také zbytečná remíza s Vysokým Mýtem, Českou Lípou, prohra na Spartě, domácí porážka s Třincem, prohra na Helasu a určitě prohra ve Vysokém Mýtě. To byly zápasy, kde jsme určitě nebyli horším týmem, ale srazila nás neschopnost vstřelit branku.

Není příčinou sestupu i to, že jste nedokázali nahradit bratry Drozdovi? A byla vlastně v průběhu sezony možnost, že by alespoň jeden z těchto talentů českého futsalu vypomohl v Hradci v rámci hostování se záchranou?
Na tohle se dá odpovědět ve dvou rovinách. Jedna je ta sportovní a druhá je ta funkcionářská. Začněme tedy tou první. Nahradit přes třicet vstřelených gólů, které Drozdi dali, bylo nad naše síly. Oba dva u nás pronikli do nejvyšší soutěže a dokázali, že jsou kvalitními hráči. Chtěli hrát za Hradec a smluvně jsme se domluvili na spolupráci. Vše jsme řešili ne jen s nimi, ale i s jejich rodiči a došli jsme ke společné dohodě. Tedy, že je z Chrudimi vykoupíme a budou hráči našeho klubu. Klukům se dařilo a asi i oni byli překvapeni jak moc a jaký je o ně najednou zájem.

A z vašeho druhého pohledu?
To je manažerská rovina. Zde se asi šťouchlo trochu do vosího hnízda. Pravidla umožňují, že je možné hráče vykoupit i přes nesouhlas mateřského klubu do deseti odehraných utkání v lize, a to za výhodnější finance. To jsme učinili a hráči byli převedeni do našeho klubu. Souhlas byl od tří stran – hráči a rodiče, náš klub a FAČR. Vše jsme brali jako uzavřenou věc, bohužel FAČR své rozhodnutí změnila, my jsme se proti tomu odvolali a začala přestřelka, se kterou svaz půl roku nic nedělal a pak se k ní vrátil. Udělal další rozhodnutí, proti kterému jsme se opět odvolali a nakonec uspěli. Bohužel bychom nebyli v Čechách, aby to nemělo háček. Ten háček bylo to, že se přestupová částka ztrojnásobila. Takovou cifru jsme si nemohli dovolit zaplatit za hráče, který skutečně nechce hrát za hradecký klub! Tím je pro mě tato záležitost uzavřena a je pro mě velkým ponaučením, jak futsal a pravidla v něm fungují. To, aby se aspoň jeden z bratrů objevil v týmu Hradce, reálné nebylo. Z naši strany zájem byl, ale od Pavla a Davida bohužel ne.

Vydali jste se cestou mladého mužstva, nelitujete toho nyní? V týmu zkrátka chybělo více zkušenějších hráčů, že?
Nelitujeme. Je to sice cesta na delší dobu, ale nechceme jít cestou předražených hráčů, kteří hrají tam, kde jim dají více. Jsme hradecký klub a region je dostatečně velký na to, abychom zde našli kvalitní hráče pro futsal.

Nemrzí vás také to, že se futsalový Hradec nekoukl alespoň jednou za čtyři prvoligové ročníky do vyřazovací části? A ve které sezoně k tomu měl podle vás nejblíže?
To je asi jediná kaňka, která mě za ty čtyři roky mrzí. Na druhou stranu je zde pořád nesplněný sen a to právě play off. Paradoxně se domnívám, že nejblíže k němu mělo být tuto sezónu

Pojďme jednou otázkou k rezervnímu celku, jak velká váha byla B-týmu v poslední sezoně přikládána?
Nebyla mu přikládána v podstatě žádná priorita. Osobně jsem již přihlášku do Divize D dávat nechtěl, ale nechal jsem se umluvit, a jak to dopadlo… Pokud se chceme dostat zpět do ligy, tak potřebujeme jeden tým s dostatečným počtem hráčů a ne B tým, ze kterého pro ligu není v podstatě nikdo použitelný.

Oproti mužským týmům však musíte mít radost z mládežnických celků, berete úspěch kategorie U17 i jako největší úspěch novodobé historie hradeckého klubu, nebo byste ho srovnal s postupem A-mužstva před čtyřmi roky? 
Junioři a A tým se srovnávat nedá. Před čtyřmi lety to byla neuvěřitelná jízda. Byla parta, která chtěla a nikdo od ní nic neočekával. Šli jsme do toho s tím, abychom z druhé ligy nespadli. Naše sedmnáctka je velmi silný ročník a je škoda, že to nevyhrála. I tak je to skvělý výsledek. Jsem na ně pyšný a cením si toho. Jelikož to jsou vesměs ročníky 2000 a 2001, tak budou moct v této kategorii hrát ještě další rok, tak uvidíme jestli bude titul. Zaleží hlavně, jak vše dokáží skloubit s velkým fotbalem.

S tím se pojí trochu i následující otázka. Jak těžké je v dnešní době najít mladé hráče, kteří kromě fotbalu chtějí zkusit hrát také futsal?
Je to čím dál tím těžší. Ale jak je vidět, tak máme kvalitní základnu, kterou určitě budeme chtít rozšiřovat.

Rozhovor uzavřeme pohledem dopředu. Našel byste ve vaší mládeži nějaké hráče, kteří by se v budoucnu měli možnost prosadit i v mužské futsalové soutěži?  
V tuto chvíli je tam jeden až dva hráči, které bych rád zapojil příští rok do druhé ligy, ale jmenovat zatím nechci. Nechme se překvapit

Diskuze

Najdete nás na facebooku

Tabulka

1. FK ERA - PACK Chrudim 22 105:32 60
2. FC Benago Zruč nad.. 22 120:63 43
3. Gardenline Litoměřice 22 79:62 38
4. SK Interobal Plzeň 22 73:78 33
5. SK Slavia Praha 22 78:78 32
6. AC Sparta Praha 22 78:64 31
7. Radio Krokodýl Helas.. 22 77:91 31
8. 1.FC Nejzbach Vysoké.. 22 62:77 24
9. SKP Třinecká ocel.. 22 59:89 24
10. FC Démoni Česká Lípa 22 48:85 23
11. FC Tango Hodonín 22 75:79 22
12. MADOS MT Hradec Králové 22 51:107 12

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SKP Třinecká ocel Třinec
MADOS MT Hradec Králové
5:1
Podrobnosti

Střelci týmu

14 gólů

Roman Jelínek

Počet návštěv: 8032
Posledních 30 dnů: 228 | Posledních 7 dnů: 49 | Poslední den: 8

© 2017 Futsalový klub Hradec Králové | Všechna práva vyhrazena | nemecek.milos@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne